
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 1.45 mm |
| Thickness | 1.2 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 20 mA |
| Max Power Dissipation | 320 mW |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1 V |
| Power Dissipation | 320 mW |
| Threshold Voltage | 4.63 V |
| Operating Supply Current | 15 µA |
| Quiescent Current | 6 µA |
| Max Supply Current | 15 µA |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 100 ms |
| Nominal Supply Current | 15 µA |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Overvoltage Threshold | 4.72 V |
| Undervoltage Threshold | 4.54 V |
| Max Reset Threshold Voltage | 4.72 V |
| Min Reset Threshold Voltage | 4.54 V |
| Accuracy | 2.5 % |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Active Low, Bidirectional |
Stock: 936
Distributors
pcbx
Unit Price$1.63377
Ext.Price$1.63377
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.63377 | $1.63377 |
| 10 | $1.21999 | $12.19990 |
| 25 | $1.11397 | $27.84925 |
| 50 | $1.05605 | $52.80250 |
| 100 | $1.00113 | $100.11300 |
| 300 | $0.95654 | $286.96200 |
| 500 | $0.91392 | $456.96000 |
| 1000 | $0.88229 | $882.29000 |
| 3000 | $0.85714 | $2571.42000 |
| 5000 | $0.83270 | $4163.50000 |
